Siirry pääsisältöön

Jehkotar CardChallenge #65

Tämän viikon JCC on luonnos, tämä on mun versio siitä. *** This week's JCC is sketch challenge, this is my version of it.

Sisältä *** Inside

Vähän lähempää *** Little bit closer

Kommentit

Katjuska sanoi…
Onpa upea kortti, aivan mahtava! Ihanat tassuttelut tuossa kannessa :)
Tiinanen sanoi…
Tämä on tosi hauska ja pirteän värinen kortti :)
Terhi sanoi…
Voi miten kiva! Ihana vauvakortti.
SannaS sanoi…
Ihana!!!! niin suloinen! =)
Ritu sanoi…
Mahtava vauvakortti !!! Ei ihan tavanomainen, mutta kuitenkin niin suloisen hempeän herttainen.
kotkotin sanoi…
Ihanan erilainen vauvakortti !! Upea !!
Armiida sanoi…
Ei voi muuta sanoa kuin että UPEA!
Viipula sanoi…
Ihanat tassunjäljet, kerrassaan ihana kortti kaikipuolin!
minde sanoi…
Tosi kaunis, just sellasta hempeetä vauvaonnea toivottava.
pipertäjä sanoi…
Wau! Tää on hieno! Ihana leimakuva.
ammax sanoi…
Tuo leimakuva on toooosi ihana, harmittaa kun kerran oli jo kädessä lähdössä mukaani mut sit en raatsinukkaan....
Tosi kiva kortti! Noi jäljet kannessa on aikas mageet =)
Aivan ihastuttava kortti!Niin hauska leimakuva ja upeasti olet keksinyt nuo jalanjäljet tuohon kanteen.Tykkään ihan valtavasti,kymppi suoritus!

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Valmistuvalle - Paperillaan

Valmistuvalle Korteissa on kaikissa sama idea eli se menee näin ;) Korttipohjan koko on A6. Valitsin leimavärien mukaan korttipohjat (ja kun oikean väristä vihreää ei löytynyt, värittelin musteella reunat valkeaan korttipohjaan). Leimavärit löytyivät Stampin' Up-tyynyistä. Leimasin tekstiä muutamaan kertaan allekkain erilliselle kartonkipalaselle ja annoin kuivua rauhassa... Siinä odotellessa leimailin vellumille koukeroita ja tuon hopeisen ruusun kohojauhettamalla hopeisella jauheella. Seuraavaksi otin ompelukoneen pöydälle ja aloin surruuttelemaan vellumit, jotka olin repinyt viivaimen avulla oikean kokoisiksi, kiinni teksteihin. Sitten olikin jo aika kiinnittää ommeltu kappale korttipohjaan kaksipuoleisella teipillä. Hopeinen sai erillisen Ylioppilaalle-tekstin teipatuksi päälleen ;) Alla olevat kortit saat isoiksi klikkaamalla kuvaa :)