Siirry pääsisältöön

P*skarteluhaaste #31


P*skarteluhaasteessa on tällä kertaa pilkkuja ja palloja. *** This time there are dots and circles at the P*skarteluhaaste.

Kommentit

Mervi sanoi…
Tosi hauska!Kiva kuva;-))m
Maaret sanoi…
Tää on kiva; Hyvin ideoitu, simppeli, mutta TODELLA toimiva kokonaisuus:) TYKKÄÄN!
Katjuska sanoi…
Ai juku, tosi ihana.
Mainio simppeli toteutus.
Mielettömän hieno.
Ei pysty muuta sanomaan :)
khr sanoi…
Symppiksin lintu joka on nähty hetkeen!
Anonyymi sanoi…
Kiva kortti!Tykkään :)
Piitu sanoi…
Tää on kyllä TOSI hieno! Ihana kuva =)! Täsä on tyyliä =)!
Kahvinpapu sanoi…
Mielettömän tyylikäs kortti!!
Niina sanoi…
IHANA kortti. Niin hauska!
Marge sanoi…
Hih, hauska ja erilainen kortti. Oikein kiva=)
Paulette sanoi…
Ihana, tosi hauska kortti!
Hauska, yksinkertainen kortti! Kiva tuo lintu!!!
Milla sanoi…
Aivan mahtava kortti!! Tuo leimakuva on minulle aivan uusi tuttavuus, todella suloinen :)
Hauska tuo itse tehty oksa ja kauniisti väritetty kuva.
PäiviR sanoi…
Jopas löytyy pilkkuja ja juuri sopivasti:). Ihanan selkeä ja pirtsakka kokonaisuus!
Viipula sanoi…
Yksinkertainen , mutta aivan mahtava kortti, tykkään ihan mahottomasti!
Sande sanoi…
Hienon yksinkertainen!
PePi sanoi…
Aivan huippu kiva kortti. Oletkohan itse piirtänyt linnun vai onko se leima tms? Se on kerrassaan hurmaava.
PaperiFani sanoi…
Ihana ja hauska lintu, tykkään kovasti. Korttisi saa hyvälle tuulelle.
Kirsi sanoi…
Kaikessa yksinkertaisuudessaan todella ihana kokonaisuus!
Maarit sanoi…
Ihana kortti :) Tuo leimakuva on jotenkin niin hellyyttävä.
Saron sanoi…
tämä on kyllä PARAS!!! Upea kokonaisuus!!!!

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Valmistuvalle - Paperillaan

Valmistuvalle Korteissa on kaikissa sama idea eli se menee näin ;) Korttipohjan koko on A6. Valitsin leimavärien mukaan korttipohjat (ja kun oikean väristä vihreää ei löytynyt, värittelin musteella reunat valkeaan korttipohjaan). Leimavärit löytyivät Stampin' Up-tyynyistä. Leimasin tekstiä muutamaan kertaan allekkain erilliselle kartonkipalaselle ja annoin kuivua rauhassa... Siinä odotellessa leimailin vellumille koukeroita ja tuon hopeisen ruusun kohojauhettamalla hopeisella jauheella. Seuraavaksi otin ompelukoneen pöydälle ja aloin surruuttelemaan vellumit, jotka olin repinyt viivaimen avulla oikean kokoisiksi, kiinni teksteihin. Sitten olikin jo aika kiinnittää ommeltu kappale korttipohjaan kaksipuoleisella teipillä. Hopeinen sai erillisen Ylioppilaalle-tekstin teipatuksi päälleen ;) Alla olevat kortit saat isoiksi klikkaamalla kuvaa :)