Siirry pääsisältöön

Jehkotar CardChallenge #60


Kortti valmistui JCCen. Tein kortin kokonaan distress inkin peeled paintilla, aksentit tein glossyllä ja kirkkaalla kohojauheella. *** Card is made for JCC. I made it with distress ink's peeled paint, I've highlighted parts with glossy accent and clear embossing powder.


Kommentit

pensasruusu sanoi…
Onpas vaikuttava! Hieno!
TARJA L sanoi…
Todella vaikuttava ja tyylikäs kokonaisuus. Hieno!!
Kahvinpapu sanoi…
Todellakin vaikuttava ja todella upeasti toteutettu/tehty taideteos!!
Mervi sanoi…
onpas täällä taas upeita kortteja ja erilaisia;-))m
rentukkakuu sanoi…
Todella tyylikäs kortti!
Ritva sanoi…
Vaikuttava tuli minullekin mieleen, erilainen ja mielnkiintoinen!!
Carita sanoi…
Aivan mielettömän tyylikäs ja upea kortti :) Kertakaikkiaan mahtava!
Ritu sanoi…
Siis mulla ihan suu loksahti auki ! Tällaista korttia ei tule joka päivä vastaan. Tässä on jotakin erikoisen kiehtovaa.
Marika sanoi…
Kertakaikkisen erillainen ja upea kokonaisuus!
Miten olet sen tehnyt?
Vaikuttava on minunkin mielestäni tämä kortti, mutta myöskin kaunis. Tykkään kovasti.
Hilkka sanoi…
Voi miten mielenkiintoinen toteutus!
Upea kokonaisuus:))
Jaana sanoi…
Onpa upea kortti. Hieno leijona!
Merkkari sanoi…
Oho! Metka kortti. Mielenkiintoinen idea sinulla :)
PäiviR sanoi…
Olipas vaikuttavaa taidetta tämä korttisi! Tässä kortissa on jotain, joka todella pysäyttää, eikä tätä voi vain ohittaa kommentoimatta.
Katselin muitakin korttejasi ja laajalla valikoimalla pystyt kortteja tekemään eri tekniikoita hyväksi käyttäen. Hienoa työtä!
Pirre sanoi…
Vastavierailulla täällä =) Sullakin on vaikuttava kortti ja hyvä idea kuvissa.
Kirsikka sanoi…
Upea ja erilainen kokonaisuus! Vaikuttava!!!
Maaret sanoi…
Hups, miten mä en ole tätä taideteosta kommentoinut, vaikka olen sitä jo useammankin kerran käynyt ihastelemassa:) Parempi myöhään kuin ei milloinkaan, joten kerronpa vaan, että ihanasti erilainen kortti ja taidokkaasti tehty!
minde sanoi…
Ohhoh, kerrankin erilainen kortti. Lähestulkoon pelottava;)
Raisa sanoi…
Onpas upea, ajatella miten hienoa jälkeä voi saada aikaan vain yhtä vätiä käyttäen! Pitänee joskus yrittää
pipertäjä sanoi…
Hauskan erilaisen kortin olet tehnyt, varsin vaikuttava teos!
Toukoleeni sanoi…
Ihanan mielikuvituksellista värileikittelyä!

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Viimeinen Magnoliahaaste #148 - DT:n valinta

Tällä viikolla alkaa vihon viimeinen Magnoliahaaste , blogihyppelyllä :)  (haaste kestää poikkeuksellisesti kaksi viikkoa ja tarkemmat ohjeet löytyvät haasteen blogista) Mun aiheena on tällä kertaa kirjanen, #124: Yhtenä sponsorina tähän viimeiseen haasteeseen toimii ja kuva palkinnosta Palkinto arvotaan 30.6.2013 ja voittajat ilmoitetaan VAIN Magnoliahaasteen blogissa (haaste loppuu 29.6.2013 klo 20.00) Kiitos kaikille osallistujille! Tervetuloa osallistumaan!!!!

Magnoliahaaste #53 - Höyheniä

Magnoliahaasteen höyhenet päätin laittaa korttiin tämän kortin inspiroimana mekkoon. *** Magnoliahaaste's feathers I desided to put on her dress, this card was my inspiration. Minulla on pieni arvoitus teille: Mitkä kaksi Magnolian tyttöstä tähän on yhdistetty? Ja kuinka? *** I have a little riddle for you: Which two Magnolia's are combined on this card? And how? SannaS ja Katukettu olivat ihan oikeassa :) Tytsy on tosiaankin noista kahdesta kasattu :D