Siirry pääsisältöön

Jehkotar CardChallenge #70


Hieman rockia :) Pääkallo on ilmapallosta, poika toivoi minun tekevän kortin hänen räjähtäneestä ilmapallostaan... Joten tässä tämä nyt on. ***Here is some Rock :) Scull is from balloon, my son wished me to do from his blasted balloon a card... so here it is.

Luonnos on tämän viikon JCCstä *** The sketch is from this week's JCC




Kommentit

SannaS sanoi…
WAU!!! Vähän magee! =)
pipertäjä sanoi…
Aikas ROCK! Todella upeasti toteutettu.
TARJA L sanoi…
Wautsi, tää on tosi magee kortti =)
Maisku sanoi…
Siisti! :) Todellakin erilainen mitä on totuttu näkemään:)
Katjuska sanoi…
Ei tosiaan mikään lällärikortti. Tosi hieno toteutus :)
Aivan tosi cool !
Sari ja Kirppu+muut miehet sanoi…
Wau upea ja erilainen! Meillä ainakin meidän koululainen oli ihan myyty heti! Tosi magee!
Kirsi sanoi…
Todella kiva idea ja ajankohtainenämä, kun kallothan ovat pop niin tytöille kuin pojillekin. Hienoa että poika on mukana ideoimassa.

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Viimeinen Magnoliahaaste #148 - DT:n valinta

Tällä viikolla alkaa vihon viimeinen Magnoliahaaste , blogihyppelyllä :)  (haaste kestää poikkeuksellisesti kaksi viikkoa ja tarkemmat ohjeet löytyvät haasteen blogista) Mun aiheena on tällä kertaa kirjanen, #124: Yhtenä sponsorina tähän viimeiseen haasteeseen toimii ja kuva palkinnosta Palkinto arvotaan 30.6.2013 ja voittajat ilmoitetaan VAIN Magnoliahaasteen blogissa (haaste loppuu 29.6.2013 klo 20.00) Kiitos kaikille osallistujille! Tervetuloa osallistumaan!!!!

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!