Siirry pääsisältöön

Tonttu ja reki

Tyttö reellä *** Girl on sleigh

Kommentit

AN sanoi…
nämä peikko-tonttuset ovat sitten hauskan näköisiä--tykkään ja kukapa noista ei tykkäisi--:)
3 miestä ja tonttu sanoi…
Nätti ja NIIN joulun värinen :)
Paulette sanoi…
Kaunis kortti! Kauniit värit!
Maaret sanoi…
Taas niin ihanan söpö kortti:)
Hyvää jouluaikaa:)

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!

Magnoliahaaste #53 - Höyheniä

Magnoliahaasteen höyhenet päätin laittaa korttiin tämän kortin inspiroimana mekkoon. *** Magnoliahaaste's feathers I desided to put on her dress, this card was my inspiration. Minulla on pieni arvoitus teille: Mitkä kaksi Magnolian tyttöstä tähän on yhdistetty? Ja kuinka? *** I have a little riddle for you: Which two Magnolia's are combined on this card? And how? SannaS ja Katukettu olivat ihan oikeassa :) Tytsy on tosiaankin noista kahdesta kasattu :D