Siirry pääsisältöön

I Am Roses DT-kortti vol2


Kukkanen kortissa on IAR:n *** Flower on the card is from I Am Roses

Kommentit

Hilkka sanoi…
Voi Susa kun tämä on kaunis:) Mitenkähän minä oppisin tekeen tällasii yksinkertasii ja kauniita?!!
Katukettu sanoi…
Ei siihen korttiin paljon vaadita, että siitä saa näyttävän! Oot taas kerran onnistunut, ainakin miun mielestä! =)
Minni sanoi…
Oioioi, ihanan romanttinen. Superihana ja onhan se helppoa kun osaa :)
Kirsi sanoi…
Ihasuttavan herkkä ruusukortti. Todella suloinen :)

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Valmistuvalle - Paperillaan

Valmistuvalle Korteissa on kaikissa sama idea eli se menee näin ;) Korttipohjan koko on A6. Valitsin leimavärien mukaan korttipohjat (ja kun oikean väristä vihreää ei löytynyt, värittelin musteella reunat valkeaan korttipohjaan). Leimavärit löytyivät Stampin' Up-tyynyistä. Leimasin tekstiä muutamaan kertaan allekkain erilliselle kartonkipalaselle ja annoin kuivua rauhassa... Siinä odotellessa leimailin vellumille koukeroita ja tuon hopeisen ruusun kohojauhettamalla hopeisella jauheella. Seuraavaksi otin ompelukoneen pöydälle ja aloin surruuttelemaan vellumit, jotka olin repinyt viivaimen avulla oikean kokoisiksi, kiinni teksteihin. Sitten olikin jo aika kiinnittää ommeltu kappale korttipohjaan kaksipuoleisella teipillä. Hopeinen sai erillisen Ylioppilaalle-tekstin teipatuksi päälleen ;) Alla olevat kortit saat isoiksi klikkaamalla kuvaa :)