Siirry pääsisältöön

Hui Hai :D


Tässä kortissä olen käyttänyt Amber Inkin haiDigiä ja iPaperia. *** I used Amber Ink's digiStamp and iPapers.

Klikkaa itsesi suoraan kauppaan/Click these Amber ink links to go to the shop

stickles kimalleliima/stickles glitter glue
glossy accent
promarker
stora enso 4CC
heteet/stamens
gardenia petals
craft knife
peel off markers

Kommentit

Voi miten hauska! Ihana hyväntuulen kortti.
Maaret sanoi…
Raikas, riemastuttava kortti :)
Hilkka sanoi…
Ihana hai meren monenvärisessä maailmassa:))
Niina sanoi…
Onpahan vaan hauska kortti.
khrestel sanoi…
Ompas hauskoja aaltoja. Ei ihan heti tulisi mieleen, että noin pienellä kikalla saa merellisen tunnelman. Toiminee melkein paperilla kuin paperilla. Veikeä kortti!
Sara H sanoi…
Iiik kun söpö!!!! Aivan ihastuttava kortti =)
Toukoleeni sanoi…
Nuo kasvit on hyvän näköiset , kiva idea=)
Pam sanoi…
Yum, yum yummy!
Milla sanoi…
Hauska kortti, tykkään kovasti! Ihanan merelliset nuo kukat ja 'suikaleet'.

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Viimeinen Magnoliahaaste #148 - DT:n valinta

Tällä viikolla alkaa vihon viimeinen Magnoliahaaste , blogihyppelyllä :)  (haaste kestää poikkeuksellisesti kaksi viikkoa ja tarkemmat ohjeet löytyvät haasteen blogista) Mun aiheena on tällä kertaa kirjanen, #124: Yhtenä sponsorina tähän viimeiseen haasteeseen toimii ja kuva palkinnosta Palkinto arvotaan 30.6.2013 ja voittajat ilmoitetaan VAIN Magnoliahaasteen blogissa (haaste loppuu 29.6.2013 klo 20.00) Kiitos kaikille osallistujille! Tervetuloa osallistumaan!!!!

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!