Siirry pääsisältöön

Joulukorttimaratoonin 2011 #2


Joulukorttimaratoonin toinen aihe on Tähti, joita mulla eksy "pari" tähän korttiin ;) *** The socond theme of Joulukorttimaratooni is Star and I used "couple" of them ;)


upm 4CC
distress ink barn door
taavan setistä leima/star stamp
lumihiutalelävistin/snowflake punch
muovi tähtiä/plastic star
punainen huopa/red felt 

Kommentit

Milla sanoi…
Tää on hiano, yksinkertaisesti hiano! :)
Mervi sanoi…
Kaunis ja "lämmin" tervehdys;-))m
Hilkka sanoi…
Lämmintä jouluista oloa:)) Ihana vinkki tuo tehdä teksti punaisella, on oikein hurmaavan näköinen:))
Täytyykin muistaa että omistaa tuon tekstileimasimen, en ole käyttänyt
vissiin kuin yhden kerran:(
Maaret sanoi…
Kaunis kortti jouluun:) Huopatausta tekee kokonaisuuteen ihanasti eläväisen pinnan, kivat pienet tähdetkin:)
Pipertäjä sanoi…
Voi mitä tähtien tuiketta! :) Ihana! Ihana!

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Kevätkukkia

Leikkasin tämän kortin kukat vellumista fiskarsin ympyräleikkurilla. Nuo ympyrät sitten vain rypistelin ja kiinnitin keskeltä yhteen pienellä haaraniitillä. Seuraavaksi leikkelin lehdet, jotka päädyin värittelemään taustapuolelta vihreällä copicilla. Pinkki kehys on leikattu kahdella saman sarjan neliöstanssilla ja sen jälkeen väritetty pinkillä copicilla, suurirakeista kohojauhetta klöntteinä päälle ja lopuksi kirkasta normaaalia kohojauhetta kauttaaltaan päälle... Onnea-tekstin värittelin niillä samaisilla tusseilla ja glossytin päältä. Valoisaa ja inspiroivaa kevättä!

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Just Magnolia #28 - Happy New Year -card

Just Magnolian luonnoksen pohjalta tehty shaker-kortti *** Shaker card based on Just Magnolia's sketch