Siirry pääsisältöön

Siilivauva


Siilivauvan masu sai värit mustepulloista, muuten kuva on väritetty distress markereilla. Killutin on Taavalta :) *** Image is coloured with distress markers and only hedgie's belly is coloured with distress reinkers. Bling is from Taava :)

Kommentit

Suloinen! Ihanaa kimallusta kukissa.
Katukettu sanoi…
Ihanan söpö kortti! Mie en oo jaksanu paljoo vierailla viime aikoina, mut jospa tässä kesän mittaan parantelisin tapojani ;) Mukavaa kesää siulle! :)
Riina sanoi…
Suloinen kortti!
TaijuS sanoi…
Kaunis kortti! Kivasti käytetty vähän voimakkaampia värejä, passaa silti vauvakorttiin!
Lilli sanoi…
Nää siilit on kyllä aina yhtä sulosia :)

-Lilli-

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Koukussa kortteihin Ystävänpäivän Blogihyppely (Koukussa kortteihin foorumin jäsenille)

Osallistuaksesi kahden palkinnon arvontaan sinun täytyy kommentoida meidän ylläpitäjien,  ja yhden entisenkin ylläpitäjän, blogissa blogihyppelyn ystävänpäiväkorttia.  Jos et ole vielä jäsenemme niin liittyminen onnistuu kätevästi tästä linkistä ( http:// koukussakortteihin.ning.com/ ).   Korteissa käyttämämme kuvat löytyvät ystävänpäiväaiheisesta kollaasiarkista,  jonka Koukussa Kortteihin -yhteisön VIP-jäsenet ovat saaneet käyttöönsä.  Osallistumisaikaa on ystävänpäivän ajan ja voittaja arvotaan 15.2.  Kun hyppelet tästä blogeihin ja kommentoit oikeaan postaukseen niin mukana olet. Tässä on minun työni kollaasiarkin kuvasta :)  Iloista Ystävänpäivää toivottelevat ylläpidon tytöt!     Hanne   Susanna    Sari   Virve   Maria   Palkinnon sponsoroi:

Viimeinen Magnoliahaaste #148 - DT:n valinta

Tällä viikolla alkaa vihon viimeinen Magnoliahaaste , blogihyppelyllä :)  (haaste kestää poikkeuksellisesti kaksi viikkoa ja tarkemmat ohjeet löytyvät haasteen blogista) Mun aiheena on tällä kertaa kirjanen, #124: Yhtenä sponsorina tähän viimeiseen haasteeseen toimii ja kuva palkinnosta Palkinto arvotaan 30.6.2013 ja voittajat ilmoitetaan VAIN Magnoliahaasteen blogissa (haaste loppuu 29.6.2013 klo 20.00) Kiitos kaikille osallistujille! Tervetuloa osallistumaan!!!!

Magnoliahaaste #53 - Höyheniä

Magnoliahaasteen höyhenet päätin laittaa korttiin tämän kortin inspiroimana mekkoon. *** Magnoliahaaste's feathers I desided to put on her dress, this card was my inspiration. Minulla on pieni arvoitus teille: Mitkä kaksi Magnolian tyttöstä tähän on yhdistetty? Ja kuinka? *** I have a little riddle for you: Which two Magnolia's are combined on this card? And how? SannaS ja Katukettu olivat ihan oikeassa :) Tytsy on tosiaankin noista kahdesta kasattu :D